
Aantal abonnees Videoland daalt: concurrentie Viaplay en HBO Max voelbaar
Het aantal abonnees van Videoland is voor het eerst gedaald. In het tweede kwartaal verloor Videoland 57.000 abonnees; over het eerste halfjaar ging dat over 13.000 abonnees. In totaal telde Videoland op 30 juni 2022 1,079 miljoen abonnees. Dit blijkt uit de halfjaarresultaten van RTL Group.
Thomas Rabe, CEO van RTL Group zei in antwoord op vragen van Nederlands MediaNetwerk dat de daling komt door de komst van Viaplay en HBO Max die samen meer dan 100.000 abonnees wisten te werven waardoor er een gewijzigde concurrentiesituatie is ontstaan. Over de periode van één jaar won Videoland nog wel 44.000 abonnees. Sven Sauvé, CEO van RTL Nederland gaf in een statement aan dat met de toegenomen concurrentie de strijd om de tijd van de consument, het juiste talent en de beste content met de dag uitdagender wordt.
Met Videoland wordt volgens de top van RTL Group inmiddels winst gemaakt; dat gaat aldus volgens de eigenaar van RTL Nederland (en dus Videoland) goed.
Zie ook:
RTL Group haalt in eerste helft 2022 recordomzet dankzij Nederland
RTL Group: uitspraak ACM over overname Talpa Network in oktober verwacht
www.rtl.com
www.videoland.nl
www.rtlnederland.nl
Volg het Nederlands MediaNetwerk op Twitter
Volg het Nederlands MediaNetwerk op Facebook
Word lid van de Nederlands MediaNetwerk Groep op LinkedIn
Vacatures in media- en marketingcommunicatie