Selecties korte film en documentaire Gouden Kalf Competitie 2020
23-07-2020 13:08:04 | Door: David de Jong | hits: 877 | Tags:

Het Nederlands Film Festival (NFF) maakt de selectie bekend van lange documentaires, korte documentaires en korte films die meedingen in de Gouden Kalf Competitie 2020. Uit de selectie van kanshebbers in deze categorieën worden tijdens het NFF op maandag 28 september 2020 de nominaties voor de Gouden Kalveren bekendgemaakt. De toonaangevende filmprijzen worden op 2 oktober 2020 uitgereikt tijdens het Grolsch Gouden Kalveren Gala. Alle geselecteerde films zijn online of op locatie te zien tijdens het Nederlands Film Festival 2020, van vrijdag 25 september t/m zaterdag 3 oktober 2020.  

Eerder maakte het NFF de acht Virtual Reality-ervaringen, installaties en multimediale producties al bekend die kans maken op het Gouden Kalf voor Beste Interactive 2020. De selectie van speelfilms en televisiedrama's die kans maken op de Gouden Kalveren volgt binnenkort.

Gouden Kalf Competitie Lange Documentaire (alfabetische volgorde):
Afrikaanse bruid - Roy Dames en Jos Driessen
• Allen Tegen Allen - Luuk Bouwman
• Angels on Diamond Street - Petr Lom
• Behind the Blood - Loretta van der Horst
• De Dick Maas methode - Jeffrey De Vore (première)
• Drama Girl - Vincent Boy Kars
• In de armen van Morpheus - Marc Schmidt
• Keeper - Johan Kramer
• King of the Cruise - Sophie Dros
• Lamentations of Judas - Boris Gerrets
• Leonie, actrice en spionne - Annette Apon
• Het leven is droom - Vanesa Abajo Pérez (première)
• Mister Soul- A Story About Donny Hathaway - David Kleijwegt
• Portret van een mislukt schrijver - Joris Koptod Nioky (première)
• Prison for Profit - Femke van Velzen en Ilse van Velzen
• Mijn Rembrandt - Oeke Hoogendijk
• RK Veulpoepers BV -De Hippies van Beek - Frank van Osch en Joris Hendrix
• Rotjochies - Maasja Ooms
• The Secret Room- A Journey into the Universe of Odin Teatret - Janica Draisma
• De schreeuw van Rob Scholte - Roy Dames (première)
• Sidik en de panter - Reber Dosky
• Stop Filming Us - Joris Postema
• Your Mum and Dad - Klaartje Quirijns
• Ze noemen me Baboe - Sandra Beerends

Gouden Kalf Competitie Korte Documentaire (alfabetische volgorde):
Artemis: het oneindige kwartet - Hester Overmars
• Carrousel - Marina Meijer
• Displaced Pieces - Catherine van Campen
• Doma Kak Doma - Eefje Suijkerbuijk
• Gerrit van Dijk - Ik tel mijn tekeningen - Emma Westermann
• Hollandse Meesters in de 21e eeuw - Mounira Al Solh - Hesdy Lonwijk
• My Mother's Last Days - and Some of her Clothes - Susanne Helmer
• Rusteloze zielen - scènes uit de tbs - Ingrid Kamerling
• Short Trip - Cassandra Offenberg
• Show us Your Smile - Nicky Maas
• Teledoc Campus - HONDS - Josefien van Kooten
• Teledoc Campus - Personae - Maartje Bakers
• Tot de dood ons scheidt - Niels van Koevorden
• Vieren wat kapot is - Denise Janzee
• Wolkenzusje - Sara Kolster

Gouden Kalf Competitie Korte Film (alfabetische volgorde):
• Asnacht - Jeroen Mourmans
• Birdland - Ashgan El-Hamus
• Dirty Talks - Wander Theunis en Brandon Grötzinger
• A Holiday From Mourning - Zara Dwinger
• House of Salt - Willem Gerritsen
• Landschap met twee eiken - Thomas Stokmans
• Marlon Brando - Vincent Tilanus
• De Ontmoeting - Bosrandgeluk - Philip Huff
• Rituals We Wish We Had - Douwe Dijkstra en Jules van Hulst
• Sad Beauty - Arjan Brentjes
• See Me - Patty Stenger
• Shadow of Violence - Ibrahim Karatay
• Ultrakort: Zangkom redux - Maurice de Bruijne
• War Save Me - Jelmer Wristers
• Watamula - Kevin Osepa

Reglementaanpassing
Vanwege het coronavirus zijn voor de 40e editie van het NFF de reglementen voor de competitie in 2020 aangepast. Producties waarvan na de première de release vanwege de coronamaatregelen is uitgesteld of voortijdig afgebroken, kunnen aan de competitie deelnemen. Ook speelfilms en lange documentaires die op het NFF in première gaan kunnen meedingen naar de Gouden Kalveren 2020. Zo kunnen distributeurs, producenten en makers de uitbreng van een premièrefilm in de bioscopen combineren met de promotionele kracht van de Gouden Kalf Competitie.

Jury’s en Academy-systeem
Voor de Gouden Kalf Competitie Televisiedrama, Korte Film, Korte Documentaire en Interactive stelt de festivalorganisatie een jury aan om de nominaties en winnaars te bepalen.

Sinds 2015 worden de nominaties en winnaars van de Gouden Kalveren in de categorieën speelfilm en lange documentaire in Nederland bepaald via een Academy-systeem; een model dat o.a. bekend is van internationale competities als de Oscars, de Bafta’s en de Césars, waarbij een grote groep vakgenoten de winnaars van de prijzen kiest. Het concept voor deze vorm van selectie en bekroning is ontwikkeld door het Nederlands Film Festival en de in 2013 opgerichte Dutch Academy For Film (DAFF). Binnen de Gouden Kalf Competitie voor speelfilms en lange documentaires verkiezen stemgerechtigden via stemrondes de nominaties en winnaars.

www.filmfestival.nl

Volg het Nederlands MediaNetwerk op Twitter

Volg het Nederlands MediaNetwerk op Facebook

Word lid van de Nederlands MediaNetwerk Groep op LinkedIn

Vacatures in media- en marketingcommunicatie