
Overname New Skool Media door Roularta Media Group afgerond
Roularta Media Group heeft de overname van 100 procent van New Skool Media afgerond. New Skool Media telt 20 magazinemerken in Nederland. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft de transactie onvoorwaardelijk goedgekeurd. De Centrale Ondernemingsraad van New Skool Media heeft een positief advies gegeven met betrekking tot de transactie. Er werd eveneens een akkoord bereikt tussen de directie en de Redactieraad van EW (voordien Elsevier).
Samen met de andere magazinemerken van Roularta Media Group in Nederland, waaronder Plus Magazine en Landleven, en hun talrijke line extensions, is Roularta Media Group de op één na grootste uitgever van magazines in Nederland (na DPG Media). Daarmee wordt Nederland het tweede thuisland van Roularta Media Group.
De bekendste magazinemerken uit het portfolio van New Skool Media zijn EW (voordien Elsevier, opgericht in 1945), een opiniemagazine voor hoogopgeleide lezers, ondernemers en beslissingsnemers, en Beleggersbelangen, het mobile-first-platform voor actieve investeerders en als dusdanig marktleider.
Daarnaast geeft New Skool Media een hele waaier aan special-interest-magazines uit:
- Delicious draait om koken en eten (met line extensions zoals een webshop, kookboeken, kookacademies,);
- Knipmode, een naaimagazine, met Knip kids (kindermode) en naaipatronen.nl (webshop van naaipatronen);
- Fiets, Fietsactief en Procycling, magazinemerken voor respectievelijk de sportieve amateurfietsers, de recreatieve fietsers en de professionele fietsfans;
- Moto 73, Motor NL en Promotor (50 procent New Skool Media), voor de motoliefhebbers;
- Formule 1, het magazinemerk voor de formule 1-fans;
- Truckstar, het unieke magazinemerk voor vrachtwagenchauffeurs;
- Seasons, voor de lezers die authentiek landelijk leven;
- Roots, het magazinemerk voor de natuurliefhebbers;
- Vorsten, voor de royalty fans;
- Kijk, voor wie in wetenschap en technologie geïnteresseerd is;
- Columbus Travel, voor de globetrotters;
- Zin, een magazinemerk voor vijftigplussers
Van deze transactie wordt voor 2022 een positieve impact op de resultaten van Roularta Media Group verwacht, gezien de verwachte omzet van New Skool Media vanaf 1 maart 2022 in de geconsolideerde cijfers van 2022 wordt opgenomen. De omzet van de verworven onderneming bedraagt circa 45 miljoen euro. New Skool Media heeft 170 vte’s in dienst.
Roularta Media Group is in België actief in zowel Vlaanderen als Franstalig België met kranten (De Tijd (50 procent), L’Echo (50 procent), Krant van West-Vlaanderen), tijdschriften (Knack, Le Vif L’Express, Flair, Libelle, Telepro, Trends, Sport Voetbalmagazine en Sport Footmagazine), televisie (Kanaal Z/Canal Z en Ring TV), nieuwsbrieven en vakbladen, lokale media, drukkerijen en een reclamebureau.
De beursgenoteerde Belgische Roularta Media Group is voor 71,17 procent in handen van Koinon, een beheersmaatschappij van de Belgische familie De Nolf. New Skool Media is opgericht in 2014 en was eigendom van Cor Jan Willig, Rob Koghee, Erwin van Luit, Lars Duurinck. Destijds nam New Skool Media een aantal bladen over van het toenmalige Sanoma Media Netherlands.
Zie ook: Belgische uitgever Roularta Media Group neemt New Skool Media over
www.roularta.be
www.roularta.nl
www.newskool.nl
Volg het Nederlands MediaNetwerk op Twitter
Volg het Nederlands MediaNetwerk op Facebook
Word lid van de Nederlands MediaNetwerk Groep op LinkedIn
Vacatures in media- en marketingcommunicatie